تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

  توسعه روستای پریخان اولویت کاری مسئولان باشد

  ایلقار نیوز:ولی ملکی در گفتگو با خبرنگار دو هفته نامه اقتصاد مولد گفت: روستای پریخان به لحاظ برخورداری از موقعیت ویژه و همجواری با مشکین شهر بایستی شاهد پیشرفت های زیادی در بخش عمران و بافت حاکم بر روستا می شد. چرا که این روستا با مساحتی حدود ۷۰۰ هزار متر مربع و جمعیتی نزدیک ۴ هزار نفر، از روستاهای بزرگ در سطح استان به حساب می آید.ولی ملکی

  وی تصریح کرد: این روستا با داشتن چهره های فاخر، تاریخ کهن و ارزشمند و نیز استعدادهای خاص در زمینه گردشگری می تواند به عنوان یکی از روستاهای مطرح در جذب توریسم باشد. بدیهی است در این صورت خروجی آن موجب پویایی اقتصاد، اشتغال جوانان، رشد متوازن و در نهایت رفاه عمومی اهالی روستا خواهد بود.
  نماینده سابق مشکین شهر درباره الحاق روستای پریخان به محدوده مشکین شهر افزود:
  در دوره نمایندگی اینجانب موضوع الحاق روستای پریخان به مشکین شهر توسط استاندار وقت جناب آقای علی نیکزاد به فرماندار مشکین شهر ابلاغ شد. بطوریکه دهیار و شورای اسلامی وقت پریخان در جریان هستند، متاسفانه روند این الحاق موجب بی مهری مسئولان واقع شده است. لازم به یادآوری است بحث الحاق نیاز به مصوبات دولت ندارد بلکه با موافقت استاندار و فرماندار و ابلاغ به شهرداری اجرایی می شود.
  مهندس ملکی با اشاره به احداث پل روگذر بین پریخان و مشکین شهر بیان کرد: احداث این پل یک اشتباه بزرگ از سوی مسئولان بود و جا داشت مسئولان به جای احداث پل روگذر با ایجاد میدان مشکل ترافیک و تصادف را حل می کردند.
  مهندس ملکی در ارتباط با پتانسیل های موجود در روستای پریخان گفت: وجود چشمه های معدنی و آشامیدنی از یک طرف و نهر پریخان از طرف دیگر یک امتیاز ویژه برای پریخان محسوب می شود و می تواند با مدیریت صحیح و سرمایه گذاری اصولی به عنوان یک منبع درآمدی برای ساکنین روستا باشد.
  وی خاطرنشان کرد که این روستا به لحاظ داشتن دشت های سرسبز و حاصلخیز می تواند مستعدترین بستر برای کشاورزی باشد.
  متاسفانه به علت عدم ساماندهی کانال های کشاورزی و عدم مهار نهر پریخان به صورت سد معیشتی از این استعداد خدادادی خوب بهره برداری نمی شود .
  آقای مهندس ملکی با اظهار تاسف از وضعیت حاکم بر این روستا گفت : عدم توجه به بخش های گردشگری، عمرانی و کشاورزی سبب شده است تا روستای پریخان رشد اقتصادی مناسب نداشته باشد.
  در حالیکه با تکیه براستعداد های جوانان و مردم پریخان می توان کارهای عظیمی در بخش تولید، اشتغال و درآمد پایدار انجام داد.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : پریخان ,روستا ,مشکین ,روستای ,الحاق ,ملکی ,روستای پریخان ,مهندس ملکی ,الحاق روستای ,الحاق روستای پریخان ,

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر